Звіт керівника за 2020-2021 н.р

ЗВІТ КЕРІВНИКА

про діяльність та підсумки роботи КЗ Воловодівського

дошкільного навчального закладу

"Малятко"

за 2020- 2021 навчальний рік

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Воловодівський дошкільний навчальний заклад «Малятко» розташований у приміщенні Воловодівського ліцею за адресою с.Воловодівка вул.Миру 22. У закладі функціонує 1 різновікова група, в якій навчається та виховується 13 дітей віком від 2 до 6 років. Дошкільний заклад відвідують діти з двох сіл : Воловодівка -8 , Обідне -5 дітей.

Дошкільний навчальний заклад діє згідно з Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Листів Міністерства освіти і науки України від 03.07.2009 року № 1/9-455 «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах», від 16.08.2010 року № 1/9-563 «Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного закладу», від 27.09.2010 року №1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми п'ятирічного віку». Навчальний план складений на основі Базового компонента та програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

Режим роботи ДНЗ: п'ятиденний з 8.00 до 17.00.

Загальні відомості про дошкільний навчальний заклад

Заклад освіти

Комунальний заклад Воловодівський дошкільний навчальний заклад «Малятко» Ковалівської сільської ради Вінницькоїобласті

Власність - комунальна.

Контакти дошкільного навчального закладу

22810, Вінницька область, Немирівький район, с.Воловодівка, вул. миру, 22

Е-mail: pilipenkosvitlana66@gmail.com

Тип дошкільного навчального закладу

Загального розвитку

Прізвище, імʼя, по-батькові керівника

Пилипенко Світлана Валентинівна

Рік побудови

ДНЗ розміщений в приміщенні школи

Проектна потужність

18 місць

Ліцензійний обсяг

20 дітей

Мовний режим

Українська

Режим роботи дошкільного навчального закладу

9 годинним перебуванням

Початок роботи - 8.00 год.,

кінець роботи - 17.00 год.

Кількість груп,

кількість дітей за списком

1різновікова група

13 вихованців

Кількість груп для дітей раннього

Відсутні

Спеціальні групи

Відсутні

Санаторні групи

Відсутні

Додаткові освітні послуги

Відсутні

Робота гуртків, секцій

Відсутні

Пріоритетний напрямок роботи закладу освіти: народознавчий Педагогічними працівниками та обслуговуючим персоналом ДНЗ забезпечений. Всього в дитячому садку працює -5 осіб: зокрема, педагогічних працівників -2 , обслуговуючий персонал - 3 .Рівень майстерності педагогів достатній. Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрів. Протягом 2020-2021 н.р. педагоги закладу були у часниками методичних об'єднань (онлайн), вебінарів та майстер-класів. Робота вихователів планувалася та проводилася з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Першочерговим завданням колективу дошкільного навчального закладу «Малятко» є розвиток, збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дошкільників . Дошкільний заклад має всі необхідні умови для вирішення загальноосвітніх, фізкультурно-оздоровчих завдань, група оснащена іграшками згідно типового переліку на 80 %, постійно оновлюється розвивально- ігрове середовище.

Особлива увага педагогів була спрямована на забезпечення успішної адаптації дітей раннього віку до нових умов життя в дошкільному навчальному закладі. Ефективність розв'язання цього завдання залежало від налагодженості тісної взаємодії між педагогами і батьками. Проводились різні форми співпраці з сім'ями вихованців ( бесіди, тематичні папки пересувки, анкетування). Основним напрямком роботи з дітьми цього віку педагоги вбачали забезпечення їх емоційного комфорту під час перебування в закладі, створення сприятливих умов для їхнього психічного та фізичного розвитку. Значна увага зверталася на розвиток мовлення малюків, уміння спілкуватися з дорослими, предметну діяльність у навколишньому середовищі.

Педагогічна діяльність вихователів у 2020-2021 навчальному році була націлена на вивчення та врахування в роботі індивідуальних і вікових особливостей дошкільників, на забезпечення кожному вихованцю умов для розкриття і задоволення актуальних потреб особистості. Педагогічний колектив закладу працював за програмою «Дитина»

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року різні форми методичної роботи.

У подальшій роботі приділяти особливу увагу щодо створення розвивального простору та його впливу на розвиток дітей.

Педагогам в 2020-2021 н.р. продовжувати створювати сприятливі умови для формування показників розвитку компетентності особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності в усіх сферах життєдіяльності.

При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі повинен бути особистісно-орієнтований та диференційний підхід до дітей, який виявлятиметься в умінні вихователя:

- створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі;

- встановлювати емоційне спілкування з дорослими, однолітками;

- розвивати вміння відтворювати знання в життєво-практичних ситуаціях;

- формувати схильність до творчості, винахідництва;

- формувати самостійність, впевненість, спостережливість.

- розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

В групі створена база щодо оснащення педагогічного процесу та розвивального середовища: є куточок з народознавства, підібрана методична та дитяча література, сучасні наочні матеріали, іграшки тощо. Згідно з планом роботи проводяться тематичні заняття, свята, розваги: «Осіннє свято» , «Свято Миколая», «Новорічне свято» , «А вже весна, а вже красна» , «День матері» , «День вишиванки» , «Міжнародний день захисту дітей» .

Аналіз роботи, проведеної в навчальному році, показав, що вона мала пізнавальний характер, була направлена на усунення недоліків, допущених в питаннях організації навчально-виховного процесу.

Згідно річного плану здійснювався контроль та аналіз підготовки до нового навчального року, створення навчальної бази, виконання правил внутрішнього розпорядку, ведення документації, відвідування дітьми ДНЗ, організація харчування дітей. Велика увага приділялась контролю за формуванням у дітей знань з БЖД, за дотриманням режиму дня з урахуванням умов програми.

В групі оформлені куточки «Лікарня», «Кухня», «Перукарня», «куточок природи». Поновлено демонстраційний матеріал , методичний по даній темі. Поновлено наочно-методичні посібники, нові настільно-друковані ігри, ігри-конструктори.

Хоч у закладі різновікова група, проводилася робота по підготовці дітей до школи. В цьому році до школи готували 1 дитину.У неї добра загальна підготовка, фізична, інтелектуальна, особистісно-вольова, уміння включатись у засвоєння предметних знань і навичок.

За результатами обстежень можна зробити висновок, що дитина готова до навчання в школі і готова долати перші труднощі шкільного життя.

Особлива увага у дошкільному закладі приділялася самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна самоосвіта здійснювалась різнобічно, систематичне вивчення методичної та педагогічної літератури. Для ознайомлення з новинами дошкілля здійснювалась підписка «Дошкільне виховання», «Бібліотечка вихователя».

Проаналізувавши усі переглянуті заходи можна зробити висновок, що робота велася на належному методичному piвнi, але, незважаючи на певні досягнення, цю роботу треба продовжувати і поглиблювати.

Вся ділова документація педагогічних працівників в ДНЗ велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог.

Цілеспрямована робота педагогічного колективу дала позитивні результати, але в його роботі простежився ряд недоліків, недоопрацювань:

- оформлення деяких матеріалів не відповідало Інструкції з діловодства в ДНЗ.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу, цьому сприяє блог-сайт Воловодівського ДНЗ «Малятко» . Фотогалерея, цікаві статті, форум - це все сприяє відкритості в роботі закладу.

Результати роботи щодо охоплення дітей дошкільною освітою.

Загальна кількість дітей дошкільного віку від року до шести у 2021 році становила 15 дітей в с.Воловодівка. Із них виховується в ДНЗ - 8 дітей. І ще 5 дітей із с.Обідне. Всього в закладі 13 дошкільнят.

Результати роботи щодо організації безпеки життєдіяльності усіх учасників навчально-виховного процесу

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти» адміністрація спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці. Весь навчально-виховний процес здійснюється відповідно до Інструкції з охорони життя і здоров'я дітей дошкільного віку. У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані.

Постійно проводилась робота щодо запобіганню всім видам дитячого травматизму.

У ДНЗ сплановані та проводяться заходи з питань охорони життя і здоров'я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму. Матеріали заходів: бесіди, сценарії ігор, конкурсів, питання вікторин, малюнки тощо - зберігаються у методичному куточку. В методичному куточку підібраний матеріал для роботи з дітьми, батьками, педагогами.

Питання охорони життя та здоров'я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму систематично заслуховуються на нарадах колективу, батьківських зборах, проводиться індивідуальний інструктаж батьків, бесіди, консультації, оформлені інформаційні матеріали в батьківських куточках. Завідувачем були видані усі відповідні накази, з якими ознайомлені всі працівники ДНЗ під підпис.

Вихователі активно залучають до профілактичної роботи з питань охорони життя та здоров'я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму батьків. . Аналіз роботи з даного питання свідчить про те, що ДНЗ має достатнє інформаційно-нормативне забезпечення та забезпечені методичною і художньою літературою, дидактичними посібниками, наочними матеріалами . Вихователі в своїй роботі багато уваги приділяли вивченню правил електробезпеки, пожежної безпеки, безпеки на дорозі, поведінки з незнайомими людьми, ознайомленню з небезпечними ситуаціями природного характеру (землетрус, ожеледь, повінь, тощо). Окрім того, на виконання програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) вихователі навчали дітей засобам збереження свого здоров'я і здоров'я оточуючих. В цій роботі надавали перевагу методу моделювання, аналізу певних ситуацій, бесідам. Отже, систематична і послідовна робота з БЖД сприяла якісному проведенню Тижнів безпеки: в листопаді 2020 року був проведений «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності», а у травні 2021 року був проведений «Тиждень безпеки», де мали місце цікаві і дієві форми роботи з дітьми та працівниками, щодо різних розділів безпеки життєдіяльності. Вихователі мали змогу проаналізувати знання та навички дітей під час проведення підсумкових занять, бесід.

Але необхідно більше уваги приділяти виготовленню та розробці дидактичних ігор, різноманітних атрибутів до сюжетно-рольових ігор з безпеки життєдіяльності та використанню нетрадиційних форм роботи з даного питання. Бажано запрошувати фахівців під час проведення Тижнів безпеки в ДНЗ.

Випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу протягом року не зафіксовано.

Медичне обслуговування.

Медичне обслуговування в закладі організовано відповідно нормативно-правових документів: Постанови Кабінету Міністрів України «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 14.06.2002 №626, наказу МОЗУ, МОНУ від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, листа МОНУ від 13.05.2009 №1/9-322, «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів», лист МОНУ від 27.08.2004 №1/9-438.

Медичне обслуговування в ДНЗ здійснювалось протягом року лікарем-педіатром Кавуном В.В та фельдшером Палій Ю.В

Організація харчування.

В ДНЗ організація харчування підпорядковувалась відповідно до нормативно-правових документів: постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»; « Інструкцією по організації харчування у дошкільних навчальних закладах » затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 17.04.2006 № 298/227, та внесених змін до " Інструкції по організації харчування у дошкільних навчальних закладах " від 26.02.2013 р. № 202/165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 20.03.2013 р. за № 440/22972.

У дошкільному навчальному закладі протягом навчального року значна увага приділялась харчуванню дітей. Повноцінне та якісне харчування є невід'ємною складовою зміцнення здоров'я дітей. Ведеться постійний контроль за виконанням грошових і натуральних норм. Щомісячно аналізується стан харчування дітей в ДНЗ, це питання вноситься до порядку денного батьківських зборів. Вартість харчування за день становить 45 грн.

Плата від батьків складає 18 грн. Це 40 % від загальної вартості харчування.

На 100% від плати за харчування звільнені 3 дітей , 3 дітей 50%

Для правильної організації харчування на основі перспективного двотижневого меню складається щоденне меню з вживанням свіжих овочів в літній та осінні періоди. Протягом року в дошкільному закладі було організовано якісне раціональне 3-х разове харчування.Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється завідувачем .Періодичний контроль проводять працівники Держпродслужби, представники управління освіти.Усі продукти харчування приходять з супровідними документами. Постійно здійснювався контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.

За результатами перевірок Держпродслужби грубих порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень відповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено. Постійно здійснювався контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування. Але в зв'язку з запровадженням в закладах освіти системи НАССР харчоблок необхідно переобладнати. Для цього потрібні значні кошти, яких на даний час немає. Маємо надію, що з першого липня фінансування закладу зміниться в кращу сторону.

Відповідно до виявлених досягнень, недоліків, запитів батьків і державних вимог, педагогічний колектив дошкільного закладу ставить перед собою на новий 2021-2022 навчальний рік такі завдання:

- спрямувати свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості; починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи, для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку.

В ході виконання річного плану ДНЗ в 2020-2021 н.р. були досягнуті поставлені завдання.Проте в організації освітньо-виховного процесу залишаються нерозв'язаними такі питання:

- залишається проблема створення особистісного розвивального середовища - куточки гарного настрою, психологічного розвантаження, тиші;

- вдосконалення контролю за станом розвитку зв'язного мовлення дошкільників (комунікативного) ;

- слабким залишається розвиток дрібної моторики рук дітей раннього віку (розвивати її допоможе водяна та пісочна терапія);

- недостатня робота щодо виявлення і розвитку спортивних здібностей дітей, оздоровленню кожної дитини, відповідно її індивідуальних особливостей.

Пріоритетні завдання на 2021-2022 навчальний рік.

Відповідно до досягнень, виявлених недоліків, запитів батьків та державних Завдання на новий 2020-2021 навчальний рік.

1. Продовжувати роботу щодо формування національно-патріотичного виховання дошкільників.

2. Зміцнення фізичного здоров'я дітей шляхом активізації фізкультурно-оздоровчих видів діяльності.

Матеріально-технічна база.

Як керівник, значну увагу у розвитку закладу я приділяю зміцненню матеріально-технічної бази. В поточному році з цим виникли великі труднощі.

У жовтні 2020 року за бюджетні кошти, які були заплановані і виділені Ковалівською с\р:

Придбано:

Морозильну камеру вартістю 4900 грн

Дитячі стільчики 10 шт на суму 2500 грн

Медикаменти на 200 грн;

канцелярські товари 500 грн;

Дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту - 1200.00 грн.

Зроблено ремонт приміщень та ігрового майданчика, оновлено дизайн спальної та ігрової кімнати .

Протягом року:

проводились заходи з дезінфекції

оновлення клумби;

на даний час працівниками ДНЗ має проводитись поточний ремонт приміщень та ігрового майданчика . Маємо надію, що рахунок на фарби буде оплачено і косметичний ремонт буде успішно зроблено.

Протягом навчального року працівники закладу дотримувались санітарно-гігієнічного режиму в ДНЗ, санітарних правил. Систематично проводилось очищення території від сміття, опалого листя, сухостою, розчищались проходи до будівель від снігу, суворо дотримувались протипожежних вимог під час проведення свят. Проводилась ревізія приміщень ДНЗ та підсобних приміщень з метою попередження виникнення пожежі від замкнення електропроводки.

Помічники вихователів суворо дотримувались правил збереження та використання миючих та дезінфікуючих засобів, правил миття посуду, графіка прибирання приміщень. При відсутності дітей проводились протягові провітрювання . Суворо дотримувались правил одержання та роздачі їжі. Однак, є ряд труднощів, які необхідно вирішувати це: придбання посуду; облаштування харчоблоку відповідно до вимог системи НАССР , відремонтувати огорожу , ігрові споруди та пісочницю , пофарбувати їх.. Тому я вірю, що після 1 липня усе зміниться і спільними зусиллями селищної ради, відділу освіти, культури, туризму та спорту, працівників ДНЗ та батьків усі труднощі будуть подоланні

Спонсорська допомога від сільськогосподарського фермерського господарства «Еллена» продукти харчування: цукор, борошно; фермерське господарство «Ромашка». Пропозиції та зауваження батьків приймаються з вдячністю, з адекватним реагуванням та враховуються в подальшій роботі.

Підводячи підсумок вищевикладеного, вважаю, що поставлені перед колективом завдання - виконанні частково . Завдання що потребують коштів відтерміновуються, а проведена робота може бути оцінена задовільно.

Керуючись Законом України « Про освіту», « Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, інструктивно-методичних рекомендацій МО України, річного плану ДНЗ, завдячуючи злагодженій роботі колективу у дошкільному навчальному закладі створені сприятливі умови для розвитку, виховання та навчання дітей, коли в центрі всього стоїть дитина, її права та законні інтереси, фізичний, інтелектуальний та культурний розвиток. Адже першою і невід'ємною ланкою освіти України є дошкільна освіта. Тим більше, у складний для України час, необхідно докласти зусиль, для стабільного функціонування дошкільного закладу, виховання у дітей духовних, патріотичних та моральних цінностей.

Хочу подякувати СПОНСОРАМ ЗА ПІДТРИМКУ ТА БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ НАШОМУ ЗАКЛАДУ! Особливу подяку хочу висловити колективу закладу. ЗАВДЯКИ ВАШІЙ НЕБАЙДУЖОСТІ, ВАШІЙ АКТИВНОСТІ, ВАШОМУ РОЗУМІННЮ ВСІХ НАШИХ ЖИТТЄВИХ ПРОБЛЕМ - МИ ПРАЦЮЄМО! ЩЕ РАЗ, - ВЕЛИЧЕЗНЕ СПАСИБІ! МИ ЦІНУЄМО ВАШУ ТУРБОТУ ПРО РОЗВИТОК дитячого САДКа. текст тут...

© 2021ДНЗ "Малятко" 22810 Вінницька обл.с.Воловодівка
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати